Országos Sulivívó Találkozó

Iskolánk 3. évfolyamos tanulói 2022. május 19- én Budapestre utaztak az Országos Sulivívó Találkozóra. Ügyességi feladatokból álló akadálypályát teljesítettek, gyakorolhattak az elektromos szúrópárnán, és kipróbálhatták a lézeres műanyagfegyveres vívást. Olimpikon vívókkal is találkoztak, és értékes ajándékokat kaptak.
A másnapi Országos Diákolimpián szép eredmények születtek:
Rovács Milán 13. hely
Lippay Kamilla 16. hely.
Édes Nóra 18. hely
Gratulálunk a tanulóknak és az őket felkészítő edzőknek!

London Bridge Országos Angol Verseny

Iskolánk tanulói szép sikereket értek el a London Bridge Országos Angol Versenyen. Gratulálunk a lányoknak és köszönjük a felkészítő tanárok, Váli Mónika és Szabadics Tímea munkáját!

 

Sporteredmények

Iskolánk tanulói részt vettek a III-IV. kcs-os atlétika diákolimpia megyei versenyein, ahol a következő eredmények születtek:

 

Illisics Miléna                                                súlylökés II., kislabda hajítás III. helyezés

Turóczi Fruzsina                                           kislabdahajítás II. helyezés

Fercsik Hajnal                                               magasugrás I. helyezés

Varga Zsombor                                             1500 m síkfutás III. helyezés

Németh Áron                                                 súlylökés II. helyezés

Kővári Ferenc                                                távolugrás III. helyezés

 

Bedecs Dániel, Németh Áron, Braun Botond           kislabdahajítás V-VI-VII. helyezés

 

 

A 4×100-as leány és fiú váltó is a II. helyen végzett, tagjai:

Zámbó Laura, Csöppüs Lola, Szilágyi Sára, Simon Tímea

Bene Sándor, Németh Áron, Bedecs Dániel, Kővári Ferenc

 

A IV. kcs. fiú ötpróba atlétika csapatunk megyei III. helyezett lett, tagjai:

Kővári Ferenc, Harcos Erik, Bene Sándor, Németh Áron, Bedecs Dániel, Horváth Balázs

 

Fizika versenyek

Iskolánk tanulói ebben a tanévben két fizika versenyen vettek részt.

A Győri Pedagógiai Oktatási Központ a 7. osztályosoknak, az Eötvös Loránd Fizikai Társulat a 7. és 8. osztályosoknak szervezett megmérettetést.

A Fülöp Viktorné verseny regionális döntőjében Mikolasek Gergő és Piskovszky Balázs 7. b osztályos tanulók képviselték iskolánkat, az Ifjú Fizikus verseny megyei döntőjében Hamza Noémi, Hegedűs Dániel 7. b osztályos és Mudróczki Hédi, Németh Áron 8. c osztályos tanulók versenyeztek.

Mindkét versenyen elméleti és gyakorlati feladatokat oldottak meg a versenyzők.

Mindannyian szép eredményt értek el.

 

Anyák napi rajzpályázat

A Komárom-Esztergom megyében élő gyermekeknek meghirdetett anyák napi
rajzpályázaton 6-10 éves korosztályban
Daragó Letti 3. a osztályos tanulónk
I. helyezett lett.
Gratulálunk, Letti!

 

Móra megyei rajzpályázat

A Móra megyei rajzpályázat díjazott tanulói:

I. hely Szabó Patrícia 4.a
III. hely Tömpe Anna 4.a
Különdíj: Molnár Anna 3.a

A jó orvosság című meséhez készítettünk illusztrációkat.
Gratulálunk!

 

Kerékpáros Iskola Kupa és a Ki a mester két keréken? versenyek megyei döntője

Május 4-én a Megyei Balesetmegelőzési Bizottság Tatán rendezte meg a Kerékpáros Iskola Kupa és a Ki a mester két keréken? versenyek megyei döntőjét. Iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:

Kerékpáros Iskola Kupa:

Lány egyéni:

Horváth Alexandra          1. hely

Fiú egyéni:

Piskovszky Balázs            3. hely

Csapat:

Horváth Alexandra, Piskovszky Balázs     1. hely

Ki a mester két keréken:

Lány egyéni:

Hornyacsek Luca             2. hely

Fiú egyéni:

Tarcsa Milán                     4. hely

Csapat:

Hornyacsek Luca, Tarcsa Milán   2. hely

A csapatok érmet, az egyéni helyezettek érmet és serleget kaptak.

Horváth Alexandra május 17-19. között Kecskeméten, az országos döntőn képviselheti megyénket. Felkészítő pedagógusa Slezsák Zsolt.

 

Városi közlekedési versenyek

Április 28-án iskolánk tanulói a Városi Balesetmegelőzési Bizottság által szervezett közlekedési versenyeken vettek részt. A Kerékpáros Iskola Kupa versenyen a felső tagozatos tanulók, míg a Ki a mester két keréken? megmérettetésen a 4-6. osztályosok vehettek részt. A versenyen 3 iskola 60 tanulója vett részt. Iskolánk tanulói az alábbi eredményeket érték el:

Kerékpáros Iskola Kupa:

Lányok:

Horváth Alexandra          1. hely

Hamza Noémi                  3. hely

Fiúk:

Piskovszky Balázs            1. hely

Ki a mester két keréken:

Lányok:

Hornyacsek Luca             1. hely

Vlaicu Tímea:                    2. hely

Fiúk:

Tarcsa Milán                     1. hely

A megyei döntőbe minden kategória 1. helyezettje jutott, amely május 4-én Tatán került megrendezésre.

 

Komárom-Esztergom Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház által szervezett Fotó- és rajzpályázat

A Komárom-Esztergom Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház által szervezett Fotó- és rajzpályázaton iskolánk több tanulója is részt vett. A gyerekek a magunk mögött hagyott időszak
családi élményeiről, karanténban kialakult szokásaikról készítettek rajzot.
Török Nóra 1. helyezett lett.
Gratulálunk a verseny valamennyi résztvevőjének.