„A tűz nem játék” című rajzpályázat

Komárom-Esztergom Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság „A tűz nem játék” című rajzpályázat vármegyei győztese a 6-10 éves korcsoportban Komjáti Emília 2.a osztályos tanuló.

Alkotásával országos döntőbe jutott.

Felkészítő: Simonicsné Lődör Melinda.

Szívből gratulálunk Milinek!

Atlétika Diákolimpia Országos Döntje

Bácsi Dorka 7. a osztályos tanuló június 3-án Atlétika Diákolimpia Országos Döntőn vett részt Székesfehérváron.

Dorka magasugrásban jutott az országos döntőn részt vevő legjobb 23 tanuló közé. A megmérettetésen kimagaslóan szerepelt.

A 148 cm–es legmagasabb ugrásával a döntő 8. helyén végzett.

Gratulálunk!

 

Eötvös Loránd Fizikai Társulat vármegyei szakcsoportja az 52. Ifjú Fizikus Feladatmegoldó Verseny vármegyei döntője

Május 28-án rendezte meg az Eötvös Loránd Fizikai Társulat vármegyei szakcsoportja az 52. Ifjú Fizikus Feladatmegoldó Verseny vármegyei döntőjét Tatán az Eötvös József Gimnáziumban. Iskolánkat Fodor Luca, Simon Fanni 8.a és Gogola Márton, Kiss Bence, Szőnyi Zsombor 8. c osztályos tanulók képviselték. A verseny során teszt, fizikatörténeti és mérési feladatokat kellett a gyerekeknek megoldaniuk. Amíg a zsűri a versenyfeladatokat javította, Tóth Pál tartott érdekes kísérleti bemutatót a Gördülő Energia program keretében. A versenyen Kiss Bence 3. Szőnyi Zsombor 5. helyezett lett. A verseny lebonyolításában Slezsákné Horváth Katalin és Slezsák Zsolt iskolánk fizikatanárai is részt vettek.

 

Országos Alapműveleti verseny

Sukola Gellért a Marcali Mikszáth Kálmán Általános Iskola által megrendezett országos Alapműveleti versenyen III. helyezést ért el.

Gellért kiváló eredményéhez gratulálunk.

Felkészítő: Vargáné Orbán Erzsébet

 

Móra-napi prózamondó verseny

A Tatabányán megrendezett Móra-napi prózamondó versenyen iskolánkat Juhász Ádám Géza 2.b osztályos tanuló képviselte. Korcsoportjának 16 versenyzője közül a 3. helyen végzett.
 
Szeretettel gratulálunk!
 

II. korcsoportos atlétika többpróba megyei döntője

Május 7-én, csütörtökön a Tatai Olimpiai Edzőtábor adott otthont a II. korcsoportos atlétika többpróba megyei döntőjének, ahol a lányok csapatban, míg a fiúk közül Gyöngyösi Márk (5.a) körzeti egyéni bajnokként vett részt. A lányok ügyes versenyzéssel és remek egyéni teljesítményekkel a negyedik helyen végeztek. Márk a verseny alatt végig kimagaslóan teljesített és magabiztosan nyerte meg a megyei egyéni versenyt, amivel kvalifikálta magát az országos döntőbe!

Gratulálunk a versenyzőknek!

 

Iskolánk tanulói múlt héten az Atlétika Diákolimpia egyéni megyei döntőjén vettek részt

Iskolánk tanulói múlt héten az Atlétika Diákolimpia egyéni megyei döntőjén vettek részt.

A hétfői megmérettetés eredményei:

Magasugrás                       Bácsi Dorka (7.a)                                            

1. helyezés – az országos döntőbe jutott

Távolugrás                          Bácsi Dorka (7.a)                                            

3. helyezés

300 m futás                       Felszeghy Ádám Kevin (7.a)                       

4. helyezés

Súlylökés                            Lencse Zalán (7.a)                                          

4. helyezés

Kislabdahajítás                 Potháczky Zsófia Liza (7.a)                          

5. helyezés

1500 m síkfutás                 Nagy Hédi (7.a)                                               

5. helyezés

Kedden Bácsi Dorka az Atlétika Diákolimpián többpróba versenyen szerepelt, ahol egyéniben megyei 2. helyezést ért el.

Gratulálunk a versenyzőknek!

 

Lezajlott a tavaszi Medve Szabadtéri Csapatverseny a tatabányai Csónakázó-tónál.

Lezajlott a tavaszi Medve Szabadtéri Csapatverseny a tatabányai Csónakázó-tónál. Medvebocs kategóriában iskolánk 5.osztályos csapata ezüstmedve, a 6.osztályos csapatok pedig aranymedve rangot szereztek. A 8.osztály csapata Kismedve kategóriában 2.helyezett lett és gyémántmedve rangot ért el. Teljesítményük alapján bejutottak az országos döntőbe. A gyémánt csapat tagjai: Kiss Bence, Máté Bence, Szőnyi Zsombor 8.c osztályos tanulók.
 
Gratulálunk minden versenyző csapatnak az elért szép eredményhez!